Schody na beton

Ciepła ozdoba surowej konstrukcji

Najwyższa wytrzymałość surowej betonowej konstrukcji nośnej połączona z naturalnym ciepłem drewna.

Obłożenie konstrukcji żelbetonowej drewnem zwiększa funkcjonalność schodów, które mogą być teraz kolejnym elementem wystroju wnętrza.

Klasycznym rozwiązaniem są stopnie drewniane mocowane na betonie, natomiast obłożenie konstrukcji schodów betonowych drewnem w całości (stopień i podstopnica) tworzy swoiste schody dywanowe.

W schodach drewnianych na beton stopnie mogą przechodzić bezpośrednio w podłogę, i dzięki zastosowaniu identycznego gatunku drewna, tworzyć spójną jednolitą powierzchnię. Wykończenie tego rodzaju, często stosowane jest w przestrzeniach, w których schody wychodzą z klatki schodowej na salon bądź w reprezentacyjnym holu.

Dzięki okładzinie z materiału naturalnego, schody drewniane na beton, zyskują wdzięk i lekkość porównywalną z konstrukcjami samonośnymi. Przez to mogą stać się bardzo ciekawym akcentem i wizytówką wnętrza urządzonego w klasycznym ale także nowoczesnym stylu.

Szukasz wykonawcy schodów drewnianych montowanych na beton we Wrocławiu bądź Opolu? Skontaktuj się z nami! Realizujemy zlecenia na terenie woj. dolnośląskie, opolskie i śląskie.

Warianty wykonania:

  • Bez podstopnic
  • Pełne z podstopnicami
  • Proste
  • Zabiegowe
Schody drewniane na beton z metalowymi słupami i poręczą drewnianą z metalem

Galeria

Zapraszamy do zapoznania się galerią schodów na beton.

Schody betonowe i żelbetonowe są bardzo wygodnym rozwiązaniem, zwłaszcza kiedy budowa jeszcze trwa.

Pomimo iż nie są wtedy wykończone od razu pełnią swoją funkcję, zapewniając komunikację pomiędzy piętrami budynku.

Doskonale sprawdzają się jako główne schody na beton w domu w Opolu.

Konstrukcja obłożona drewnem zyskuje wygląd podobny jak typowe schody dywanowe, zachowując swoje ponad przeciętne właściwości nośne, których schody drewniane Wrocław z oczywistych przyczyn nie są w stanie osiągnąć.

Zakład stolarski Joachim Komor tworząc nasze schody na beton, korzysta tylko z wysokiej jakości materiałów – wyselekcjonowanego drewna, sprawdzonych lakierów, farb i olejów do wykończenia powierzchni.

Zamawiając schody w naszej firmie masz pewność, że otrzymujesz trwały i sprawdzony produkt.

Do wykończenia schodów wewnętrznych betonowych możesz wykorzystać wiele gatunków drewna – zarówno najtwardszych krajowych (dąb, jesion bielony, buk), jak i egzotycznych.

Schody na beton Opole są konstrukcją na tyle oryginalną i piękną, że oprócz solidnej balustrady drewnianej, ze szkła hartowanego bądź z elementami metalowymi, nie potrzebują dodatkowych elementów dekoracyjnych.