Schody osiodłane

Klasyczne wydanie nowoczesności

Należą do grupy form klasycznych.

Są doskonałą alternatywą dla poszukujących klasycznych rozwiązań, nie pozbawionych jednocześnie wizualnej lekkości, dających wrażenie nowoczesności.

W odróżnieniu od typowych schodów policzkowych, stopnie nakładane są na „zęby” wycięte w policzkach (wanga grzebieniowa).

Wanga zewnętrzna może przylegać do ściany bądź być odsunięta. Najładniejszy efekt uzyskujemy gdy obydwie wangi są cofnięte pod stopień o tą samą odległość.

Tralki montowane są w stopniach co gwarantuje stabilność balustrady.

Ich zaletą jest możliwość wymiany pojedynczych stopni.

Szukasz wykonawcy schodów osiodłanych we Wrocławiu bądź Opolu? Skontaktuj się z nami! Realizujemy zlecenia na terenie województw dolnośląskie, opolskie i śląskie.

Warianty wykonania:

  • Ażurowe
  • Pełne z podstopnicami
  • Proste
  • Zabiegowe
Białe schody osiodłane z drewnianymi stopniami w eleganckim wnętrzu

Galeria

Zapraszamy do zapoznania się galerią schodów schodów osiodłanych.

Realizacja schodów osiodłanych, bądź grzebieniowych (jak często zamiennie są nazywane) wymaga sporego doświadczenia i umiejętności konstrukcyjnych i inżynierskich.

Nowoczesne schody osiodłane są ciekawe, ale jednocześnie wymagające, dlatego nie może być mowy o żadnym błędzie podczas ich tworzenia nawet na początkowych etapach – wymiarowania konstrukcji i opracowania projektu schodów.

Wysoka jakość wykonania schodów osiodłanych prezentowana przez zakład stolarski Schody Komor sprawia, że zyskują uznanie klientów we Wrocławiu i Dolnym Śląsku.

Poprzez dobór odpowiedniego gatunku drewna oraz koloru i wykończenia schody osiodłane można idealnie wkomponować zarówno we wnętrze klasyczne, nowoczesne jak i industrialne i loftowe – przez co będą posiadać funkcję nie tylko praktyczną, ale również dekoracyjną.

Sposób mocowania stopni, nakładanych na wycięcia w desce policzkowej powoduje usztywnienie konstrukcji – schody Opole są wtedy stabilne i bezpieczne.

W naszej ofercie znajdziesz najlepsze schody osiodłane i grzebieniowe na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i Górnym Śląsku:

  • lakierowane lakierami bezbarwnymi,
  • malowane farbą na wybrany kolor,
  • wykończone olejem – podkreślającym piękno rysunku drzewa,
  • bejcowane w celu zachowania naturalnego usłojenia drewna.