Schody policzkowo-sztycowe

Nieograniczona przestrzeń i lekka konstrukcja

Zwane także bolcowymi ze względu kształt łączników stopni od strony wewnętrznej schodów.

Od wewnętrznej strony schodów stopnie łączone są pionowymi (metalowymi lub drewnianymi) sztycami (bolcami), od zewnątrz policzkiem przytwierdzonym do ściany.

Policzek jest tylko jeden i montowany jest od strony ściany. Funkcje policzka wewnętrznego przejmuje poręcz, do której stopnie są podwieszane za pośrednictwem tralek oraz sztyc z drewna bądź ze stali szlachetnej.

Schody o nowoczesnym, bardzo lekkim wyglądzie.

Wizualnie nie ograniczają przestrzeni pomieszczenia, w którym są zamontowane.

Wybierane przez osoby ceniące piękno nowoczesnej, przestrzennej i optycznie lekkiej konstrukcji.

Szukasz wykonawcy schodów policzkowo-sztycowych? Skontaktuj się z nami! Wykonujemy schody drewniane wewnętrzne we Wrocławiu, Opolu oraz dla klientów z województw dolnośląskie, opolskie i śląskie.

Warianty wykonania:

  • Ażurowe
  • Proste
  • Zabiegowe
nowoczesne schody policzkowo-sztycowe z metalowymi prętami w balustradzie

Schody policzkowo-sztycowe to konstrukcja w której klasyczna deska policzkowa występuje z jednej strony biegu schodowego – zazwyczaj umieszczona jest od strony ściany.

Po przeciwległej stronie policzka, od strony centralnego punktu pomieszczenia, rozmieszczone są łączniki metalowe tzw. sztyce, łączące stopnie.

W schodach policzkowych funkcję nośną pełni zarówno pojedyncza deska policzkowa jak i balustrada i łączniki stopni.

Masywna szeroka poręcz stanowi wystarczający element nośny dla podwieszonych do niej tralek i sztyc ze stali szlachetnej.

Dzięki takiemu rozwiązaniu schody Wrocław dają wrażenie przestrzennej lekkości i nie ograniczają powierzchni pomieszczenia, w którym są zamontowane.

Schody policzkowo-sztycowe są doskonałą propozycją dla wymagających klientów, ceniących sobie piękno nowoczesnej, przestrzennej i optycznie lekkiej konstrukcji.

Mieszcząc się w klasycznym kanonie piękna nie poddają się trendom i modom, które przemijają. Zawsze stanowią elegancko prezentujących się element wystroju wnętrza, w którym zostały zamontowane.

 

 

Urlop wypoczynkowy

Dzień dobry.

W dniach od 12.07.2024 do 29.07.2024 zakład jest nieczynny z powodu urlopu.

Wszystkie odpowiedzi na zapytania kierowane przez formularz wyceny, kontaktu, bądź email zrealizujemy po przerwie urlopowej.

W sprawach pilnych proszę o telefon +48 602 575 894 bądź wiadomość na WhatsApp.

Pozdrawiam.
Joachim Komor