Schody skandynawskie

Minimalizm, biel i naturalne drewno

Schody w stylu skandynawskim charakteryzują jasne kolory oraz daleko posunięty minimalizm. 

Prostota formy i kształtu, połączona z naturalnymi materiałami w jasnych barwach, kształtuje przytulny, funkcjonalny i przestronny charakter aranżacji wnętrza, naturalnego i otwartego na otoczenie.

Elementy schodów malowane na biało rozświetlają wnętrze, optycznie powiększając przestrzeń, a drewno w kolorze naturalnym dodaje przytulnego ciepła.

Do wykonania schodów skandynawskich wykorzystywane są głównie gatunki drewna na schody – dąb, buk, jesion. Deski policzkowe konstrukcji malowane są na biało, a stopnie wykonane w naturalnym wybarwieniu drewna z widocznym usłojeniem.

Dominują oszczędne balustrady z prostymi tralkami bez zdobień, podkreślające minimalistyczny charakter aranżacji. W wymagających aranżacjach stosowane są balustrady ze szkła, potęgujące wrażenie przestronności.

Szukasz wykonawcy minimalistycznych schodów skandynawskich we Wrocławiu bądź Opolu? Skontaktuj się z nami! Realizujemy zlecenia w woj. dolnośląskim, opolskim i śląskim.

schody drewniane malowane farbą w kolorze białym

Galeria

Zapraszamy do zapoznania się galerią schodów schodów skandynawskich.

Schody tego typu idealnie realizują założenia stylu skandynawskiego, w którym dominuje biel i odcienie dębu naturalnego.

Drewno w nasyconym kolorze naturalnych stanowi przełamanie bieli i stanowi nieprzypadkowy element, uzupełniający aranżację wnętrza w stylu skandynawskim.

Połączenie schodów skandynawskich z dębową podłogą daje efekt ocieplenia pomieszczenia i dodaje naturalnych cech otoczenia.

Najlepszym miejscem do zbudowania schodów skandynawskich są przestrzenie dużych salonów, w których klatka schodowa wychodzi na pomieszczenie.

Duża przestrzeń w połączeniu z białymi schodami stanowi sposób na uzyskanie jasnych przestrzeni we wnętrzach nie najlepiej doświetlonych.

Schody skandynawskie występują najczęściej w wersji bielonej współgrającej z jasnymi ścianami oraz w kolorze naturalnego drewna.

Oba warianty prezentują się świetnie i dopełniają klimat bezpretensjonalnie urządzonego wnętrza.

Schody skandynawskie – odrobina północnego klimatu w Twoim wnętrzu

Dominujące w stylu skandynawskim chłodne kolory w odcieniach bieli, szarości i błękitu mają wiele zalet.

Powiększają optycznie wnętrze, rozświetlają je i sprzyjają relaksowi i dobremu odpoczynkowi.

Dzikość i chłód północy stanowi także inspirację dla twórców schodów.

Schody skandynawskie są naturalne i prostolinijne, a ich najważniejszą cechą jest wysoka funkcjonalność i doskonała ergonomia.

Podkreślają silny związek z naturą poprzez minimalizm i prostotę formy.

Z pozoru projekt schodów w prostych geometrycznych formach wydaje się nieskomplikowany.

Warto jednak zlecić wykonanie schodów skandynawskich profesjonalnemu zakładowi stolarskiemu legitymującego się doświadczeniem w branży – Schody Wrocław Joachim Komor.

 

 

Urlop wypoczynkowy

Dzień dobry.

W dniach od 12.07.2024 do 29.07.2024 zakład jest nieczynny z powodu urlopu.

Wszystkie odpowiedzi na zapytania kierowane przez formularz wyceny, kontaktu, bądź email zrealizujemy po przerwie urlopowej.

W sprawach pilnych proszę o telefon +48 602 575 894 bądź wiadomość na WhatsApp.

Pozdrawiam.
Joachim Komor